Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Destek Ol

Bize destek verecek gönüllüler arıyoruz… Destek olmak  isterseniz kendinizden kısaca bahseden bir metni askerhaklari@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz…

Aklımıza gelen destek yöntemleri: 

 1. Web sitesi tasarımı ve içerik yönetimine katkı: web sitesi tasarımından ve içerik yönetiminden anlıyorsanız web sayfasının geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz…
 2. Görsel hazırlama: Tasarımdan anlıyorsanız, dönem dönem web sayfası ya da  afişler için ihtiyaç duyduğumuz görsellerin hazırlanmasına katkı sağlayabilirsiniz…
 3. Gönüllü avukatlık: Avukatsanız, bizim aracılığımız ile bulunduğunuz ilde mağdur bir askere gönüllü olarak hukuksal destek verebilirsiniz…
 4. Dilekçe yazımı: Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na gönderdiğimiz kötü muameleye uğrayan mağdurlara ait dilekçelerin yazımına destek verebilirsiniz…
 5. Panel düzenleme:  Üniversitenizdeki kulüpler aracılığı ile ya da başka kaynakları kullanarak  Asker Hakları‘nın ve hazırladığımız raporun anlatılacağı bir panel düzenleyebilirsiniz ve bizi konuşmacı olarak davet edebilirsiniz…
 6. Askerhaklari.com’un ve Asker Hakları‘nın tanıtımı: Bizim için en önemli konulardan biri askerhaklari.com sitesinin daha fazla görünür olması ve daha fazla kişiye ulaşması. Aklınıza gelen her türlü desteğe açığız, bizim aklımıza gelenler:
  1. Asker Hakları  banner’ları kendi sitenize koyun ve askerhaklari.com‘a doğrudan link verin… (aşağıda örnekleri var)
  2. internet üzerinde bahsedebileceğiniz her platformda (sözlükler, gazetelere ve sitelere yorumlar, vb… ) Asker Hakları‘ndan ve askerhaklari.com‘dan bahsedin…
  3. askerlerin sıklıkla gittiği yerlere Asker Hakları broşürleri bırakabilirsiniz… (bizimle iletişime geçerek posta adresi verirseniz size broşür göndeririz)
  4. maddi durumunuz imkan veriyorsa gazetelerde ya da internet üzerinden Asker Hakları‘nı tanıtmak için reklam verebilirsiniz… (örneğin Google Ads’de reklam için sponsor olun)
 7. İngilizce çeviri: çok sık olmamakla beraber bazı dönemlerde ihtiyaç duyduğumuz çevirileri yapabilirsiniz…
 8. Burada listelenmemiş sizin aklınıza gelen herhangi bir fikir/proje…
* * * 

Bize destek olmak için aşağıdaki kodlardan istediğinizi sitenize ekleyip bize link verebilirsiniz.

1. Destek banneri

AskerHaklari-Basvuru


Bu kod sitenizde aşağıdaki şekilde gözükecek

Asker Hakları'na Basvur!

* * * 

2. Destek banneri

AskerHaklari-Basvuru


Bu kod sitenizde aşağıdaki şekilde gözükecek

Asker Hakları'na Basvur!

20 yorum

 1. Erzurum hava meydan komutanlıgında askerim bu nasıl askerlik diyorum ben askere seve seve geldim bende ana baba evladıyım sizi öldürürüz kimsenin haberi olmaz dayak atarız kimseye diyemezsiniz bu nasıl birşey ne olur yardım edin ya böyle birsey olurmu korkuyorum artık ne olur ya.

  • BILAL kardesim unutmaki biz turk milleti olarak barbariz bunu inkar edemeyiz her yerde belli ediyoruz bunu kabullenmek zor ama dunya biliyor

 2. bu dernek şu an askere yapılan zulme engel olabiliyor mu? eğer olamıyorsa, ve sadece olduktan sonra yargı aşamasında devreye giriyorsa çok yazık olur derim ben. çünkü bu ülkede adalet yok. mahkemede adalaet bulmanız imkansız.

  • adalet ne gezsin buralarda

 3. bilal kardeşim sen yazmışsın hakkını ama dayak yiyip sakat kalmadğın sürece yada ölmediğin sürece kimse senden bahsetmeyecektir. albay yarbay cıkartarak tv ye bişeyler yapmaya çalışıyor albay yarbayın ordan haberimi var alo mehmetçik hattı diyorlar asker evini aramak için saatlerce tlfon bekliyor mehmetçik hattını nasıl arasın arasa ne olacak ordada başka bi er var kim kime derdini anlatacak masal dünyası askeriye..

 4. Şu andaki medyadaki güncel olan dayak ve intihar vakaları gibi !!!

  Dayak ve intihar vakaları birbirleri,ne baglı olaylardır.Benim size yazmamdaki sebep?

  türkiyenin başkenti ve hatta askerligin kalbi sayılan karargah binası olan.meclis genelkurmay deniz kuvvetleri ve hava kuvvetlerinin göz bebegi karargah binaları.

  hava kuvvetleri karargah binası oto ulaştıma taburunda öyle olaylar olduki akıllara zarar.

  hava kuvvetlerinin kalbinde bir (yüzbaşı hasan uzun )elinde bezbol sopası 19..20 yaşında daha bıyıgı yeni terlemiş.anaların şehit ol diye babalarının adam ol diyerek vatan hizmetine gönderdigi evlatları evet . evet bezbol sopası ile dövmesii…küfür etmesi ve aşşagılaması??

  Ve bunu ögrenen aileleri bu vahşete dur demek için gösterdigi çaba..

  15′e yakın asker hvkk savcılıgına şikayet dilekçesi verir.

  yzb hasan u. dava edilir.

  10 yakın görgü tanıgı.( assubay görgü tanıgıda var)

  gel gelelim asıl olaya…Şikayetci olan askerler görgü tanıgı asb lar ve yzb hasan u. hala aynı birlikte görev yapmakta..idii şimdiye kadar…

  görgü tanıgı 2 assubay ( h.d.fındık.ve s.ç )baskılar sonucugörgü tanıklıgından vaz geçirildi.diger 2 görgü tanıgı asb bu yzb tarafından görev yerleri degiştirildi.kalan askerler ise sistematik olara baskıya magruz bırakıldı davalardan vaz geçilsin diye.

  dahasıda var. fakat komik olan..hvkk savcılıgı dizinin dibindeki bu olayı örtpas etmek için davayı devamlı erteliyor..davalı ve davacıyı aynı mekanda çalıştırılıyor..

  devletin koca kıdemli başçavuşu baskılardan dolayı hasteneye kaldırılıyor ve hemen ardından görev yeri degiştiriliyo??

  bu olayın üstüne gidilmez ise örtbas edilecek insanlar teskeresini alacak gidecek ve türksilahlı kuvvetlerinden nefret edecek.ve bu zulmü türksilahlı kuvvetlerinin göbeginde.kalbinde yapanlar binbaşılıgı terfi ettirilecek.

  daha önemli ayrıntılar kanıtlar da var.görgü tanıklıgından vaz geçirilen astsubaylar.

  her şahsın isim adres ve tel mevcuttur.

  hvkk detek kıtalar oto.ulş.tab BAKANLIKLAR / Ankara

  Editor: Bazın isimler kısaltıldı.

 5. ben şevki h. çorluda askerlik yapmaktayım terhisime 5 ay var bende lanet olası askerdeki diskoda yattım bize ağıza alınmaycak küfür ettiler şınav çekemedim diye beni tuvalete çekip jopla hortumla sırtıma defalarca vurdular gardiyanlar okadar işkence yapıyolardıki ağlamam geliyo nolur kapansın artık suçumda nöbette uyumaktı çok yorgundum bitkindim uyuya kalmışım kışlada bazı komutanlar hakaret ediyolardı neler varki neler yeter nezaman kapanacak kapatsınlar şu lanet olası pislik diskoları

 6. ben burada askerin hakları nelerdir? bunun bir cevabını bulamadım, yaklaşık olarak bir saattir arama yapıyorum ama askerin şu hakkı var bu hakkı var diye birşey bulamadım. bu konuda da bilgilendirme yapmak faydalı olacaktır diye düşünüyorum site yönetimine saygılarla… ayrıca böyle bir konu üzerine gönüllü faliyet yürüttüğünüz için de müteşekkirim..

  • bilgin olursa bana da bildiirir misin

 7. Yönetici arkadaşlar dayakçı komutanların isimlerini niye siliyorsunuz.

  Editor: Yorumu yazanların herhangi bir şekilde sorun yaşamamaları için soyadlarını sansürlüyoruz. Tam yorumları ise bizde mevcut….

 8. ben ışıklar askeri hava lisesine gitmek istiyom ordadamı baskı var?

  • baskı olamayan yer var mı ki ?

 9. askeri liselerde oluyomu(hava k.k) ?

 10. nişanlım hakkari dağlıca da asker psikolojik bunalıma girdi.Çok bunaldığını intar edeceğini söylüyor.Sevk verdiler hastaneye ama hastane rapor verecek mi bilmiyorum.ben ne yapabilirim.sürekli çözüm süreci tehdit ortada hiç bir şey yok ayrıca geçen gün helikopter saldırı olmuş.Askerlik süresi düşsün artık Kaç kişi daha kendini öldürsün.parası olmayan insanlar ne yapsın.her gün saldırı olacak diye bekliyorlar.Yazık ya bu şekilde nasıl yaşanır.bugün ölmedim yarına saklıyorum.Ben de burada askerlik yapıyorum.her gün kötü bir şey olacak diye beklemek ne kadar acı verici yaşayan bilir kendi çocuklarını evlerinde otursun bizim gibi fakir insanlar mı yaşayacak acıları bu da bir haktır. hakkım haram olsun yaşadıklarımın bedelini ödesinler insanlar artık teknolojiyle savaşıyor orada insanları zorla tutarak askerlik olmuyor eziyet oluyor hiç bir şey öğrenmeden 28 gün acemi birlikten sonra silah tutmasını bile bilemeyen insanları dağlıca yollamak resmen ölüme yollamaktır.

  • kaç gùnu var onun yapacagi bir $ey var sabretmek bende bitirdim askerliyi 460 gùn nasil bitti sonunda birine girecektim tuttular beni

 11. Yorum vatan dedik millet dedik toprak dedik kur’an dedik askere gittik bazilari etmedini birakmadilar askerden geldik 3 ay sonra muane cezasi

 12. KIBRIS Güzelyurtta 3.tabur 3.bataryada askerim sıcağın çok olduğu saatlerde spor yapıyoruz yanaşık düzen eğitimi görüyoruz sıcaktan kavruluyoruz eğitim sezonu bitmesine rağmen hala eğitim yapıyoruz askeri düşünmeleri lazım azcıkta olsa eğitimden kaçmak gibi bir niyetimiz yok fakat biz insanız hayvan değiliz bizimde canımız var o sıcağa dayanmak çok zor heleki su sıkıntısı olan bir yerde iseniz inanın çok ama çok zor yardımlarınızı bekliyoruz.

 13. İzmir Gaziemir Hava Teknik Okullarında Askerlik Görevimi Tamamladım Yanlız Zorunlu Askerlik Olmaması Gereken Ben Yaptım Herkes Yapsın Kafasıyla Dil Ben Yaptım Kimse Yapmasın Diorm Madem Askerlik Zorla Olması Gereken Birşey Veya Vatani Bi Görev Zenginin Çocuguda Yapsın 30 Binlirayı Verince Askerlin Kutsallıgı Nerede Kalıor Saten Askerlik Görevi Yapan Kişiler Fakir Fukara Çocugu O İnsanların Saten 4 4 lük Bi Hayatı Yok Piskolojileri Bozuk Askerde Daha Fazla Bozuluor Askerlik Bir Meslekdir Zorunlu Askerlik Olsa Bile 1 2 oLması Gerek Daha Fazlası İnsanları Farklı Düşüncelere Sokuor Her Asker Gibi Bnde Düşündüm Ölmeyi İntar Etmeyi Piskolojik İlaclar Kullanarak Rhtladım Sabrettim Kazasız Belasız Şükürler Olsun Zorunlu Askerlik Kaldırılmalı Kaldırılsında..

 14. Türk Gençliği ikiye bölünüyor.Paran varsa bedelli askerlik,paran yoksa canın vatana feda!Hani Peygamber ocağıydı askeriye! Fakire din, iman,askerlik; zengine bedel öde vatan .millet .Sakarya masalları anlat! İnançlı devlet adamları böyle haksızlık yapar mı?

 15. Uzun dönem askerlik yapanla,kısa dönem askerlik yapanlar bir araya konuyor.Bu askerler arasında kıskançlık,hırs, yaratabilir. Aralarında husumet ve arbede olmaması için bu yapılanmadan vaz geçilmelidir. Nerede olduğunu merak eden bir yetkili varsa komando tuğaylarında arasınlar.

Bir Cevap Yazın