Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

20 Eylül 2012 | Genel | 1 yorum

KTM gerçeği

KTM gerçeği

Bingöl – Muş karayolunda meydana gelen saldırının ardından Kabul Toplama Merkezleri’nin durumu tartışma konusu oldu. Doğu ve Güneydoğu ’da askerlik yapanların bu döneme dair en akılda kalıcı anıları arasında Kabul Toplama Merkezleri (KTM) vardır.

Kabul Toplama Merkezleri, özellikle Doğu ve Güneydoğubölgelerinde görevlendirilen askerlerin birliklerine katılırken ya da birliklerinden ayrılırken geçici olarak bir araya getirildikleri ve daha sonra toplu olarak nakledildikleri askeri alanlardır.

KTM’lerde askeri birliğine katılan ya da birliğinden ayrılacak askerlerin gidecekleri yere daha güvenli bir şekilde ulaştırılması amaçlanıyor. Son olarak dün Bingöl ’de şehit olan 10 askerin de son gördükleri yer bu KTM’lerden biriydi.

Dünkü olayın ardından gazeteci Özden Erkuş, KTM’lerin durumunu gösteren bir fotoğrafı Twitter ‘da paylaştı. Fotoğrafta nakil bekleyen askerlerin uzanacak yer bile bulamadıkları toplama merkezindeki bitkin halleri dikkat çekiyor.

Erkuş, paylaştığı fotoğrafın altına, “herkes bilsin diye… bu görsel askerlerin günlerce bekletilip sivil otobüslerle bindirildiği bir ktm’den…” ifadelerini de ekledi. Bu fotoğrafın ardından twitter ’da KTM uygulaması büyük bir tartışma başlattı.

Radikal – 19.09.2012

1 yorum

  1. askere giden her tanıdığım orda mantık yok diyor. Mantığın olmadığı yerde başarı olur mu adalet merhamet olur mu bunların olmadığı yerde insanlık olur mu insanlığın olmadığı yerde kısacası zorunlu askerlik saçmalıktır.

Bir Cevap Yazın